Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Бриджа не е доизмислен 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 15:16
Мнения: 12
Мнение Бриджа не е доизмислен
4удесна идея е за бридге! Но не6тата не са доизмислени. Не разиграва този които парви е казал цвета(или безкоза) а които направи последня анонс. За6то записването не е на импове? Тази плафонджииска система облагодетелства слабите игра4и и принизява играта до белота. Не сам видял и реитингова система в бридя.Моля администраторите да ми отговорят предстоят ли промени в саита за да не си губя времето да вблизам в бридя ако не6тата останат са6тите.
[color=red][b]кирилица[/b][/color]


Вто Окт 09, 2007 00:16
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 17:19
Мнения: 329
Мнение 
Запознат съм с правилата на бриджа и без да претендирам ,че съм добър играч ще цитирам:
The first player of this team who mentioned the denomination (suit or no trumps) of the contract becomes the declarer
Източник: http://www.pagat.com/boston/bridge.html#bidding
За improve не ми стана ясно точно за какво се отнася. А бриджа, който се играе е Рубер бридж,а не duplicate bridge или Chicago и не е ориентиран към някоя от рейтинговите системи. Подобрения вероятно ще има в една и друга посока.


Сря Окт 10, 2007 14:12
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 15:16
Мнения: 12
Мнение И аз съм чел
Същите правила и знам че първия обявил анонса става декларатор. Но във вашия сайт Мод не е така! Пробвайте се да изиграете един манш и ще видите сами проблема. Имах предвид Имп-ове а не импруув(подобрения*. Имповете е начин на запис характерен за спортния бридж-контрата. Хубавото е че точкува игрите в зависимост от точките с които се играят. Ако не ми е приятен този Рубер-бридж, то е защото се точкува по един и същ начин 3 без коз с 24 точки и три безкоз с 30 точки. Няма и задължения за шлем- ако стане стане. Дори и в този формат бриджа е страхотен но това с анонсите, с невъзможностите да видиш последната взятка, с ромба и още някои неточности дразни. И още нещо-сървъра ли се скапва прекалено често или причината е в играчите не знам-само че често зацикля. Адмирирам вашата идея да направите бридж вместо да обмисляте лансирането на глупости от рода на блато, глей си работата или може би пастра. За непросветените ще посоча че бриджа( а и колкото да е изненадващо белота) са спортове със провеждащи се в тях световни първенства. А световен шампион по белот е бил Анатолий Карпов. Предполагам че колкото и непросветен да е човек все пак знае кой е той.


Сря Окт 10, 2007 15:28
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 17:19
Мнения: 329
Мнение 
Незнам наистина как успях да до успях да видя "р" в имповете , моя грешка. За това което ви дразни (анонси , последна взятка и прочие) можете да пишете тук или на лична, за да се обърне внимание на проблемите. Критиката е полезно нещо и винаги има нужда от нея. За зациклянето на игрите , ако сте забелязали някаква повтаряемост примерно при първоначално раздаване, обявяване на анонсите или друг момент би могло да помогне за по-бързо решение на проблема


Чет Окт 11, 2007 16:11
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 13:15
Мнения: 14
Мнение 
Ужасно бавно се играе на 5-6 мин сарварите се скапват и иначе прекрасната идея отива по дяволите!!!


Вто Окт 16, 2007 19:42
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 18:04
Мнения: 96
Мнение Re: Бриджа не е доизмислен
[quote="gotin1001"]4удесна идея е за бридге! Но не6тата не са доизмислени. Не разиграва този които парви е казал цвета(или безкоза) а които направи последня анонс. За6то записването не е на импове? Тази плафонджииска система облагодетелства слабите игра4и и принизява играта до белота. Не сам видял и реитингова система в бридя.Моля администраторите да ми отговорят предстоят ли промени в саита за да не си губя времето да вблизам в бридя ако не6тата останат са6тите.
[color=red][b]кирилица[/b][/color][/quote]

На мен пък ми харесва плафона. Друг е въпросът, че тук се точкува твърде сложно(местене на точки от долу-горе, точки за оньори и т. н.). Имам описана системата за определяне на точките за плафон в книга и мога да я сканирам или препиша тук при желание.

Играта с импова таблица е по-справедлива, но пък изисква да познаваш добре съотборника си, иначе е направо смешно. Такава игра е един вид за професионалисти. Може да се направи и тук, но плафонът трябва да си остане.


Чет Ное 08, 2007 19:56
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Май 25, 2007 20:08
Мнения: 122
Местоположение: ДЖУНГЛАТА
Мнение Re: Бриджа не е доизмислен
[quote="Sargon"][quote="gotin1001"]4удесна идея е за бридге! Но не6тата не са доизмислени. Не разиграва този които парви е казал цвета(или безкоза) а които направи последня анонс. За6то записването не е на импове? Тази плафонджииска система облагодетелства слабите игра4и и принизява играта до белота. Не сам видял и реитингова система в бридя.Моля администраторите да ми отговорят предстоят ли промени в саита за да не си губя времето да вблизам в бридя ако не6тата останат са6тите.
[color=red][b]кирилица[/b][/color][/quote]

На мен пък ми харесва плафона. Друг е въпросът, че тук се точкува твърде сложно(местене на точки от долу-горе, точки за оньори и т. н.). Имам описана системата за определяне на точките за плафон в книга и мога да я сканирам или препиша тук при желание.

Играта с импова таблица е по-справедлива, но пък изисква да познаваш добре съотборника си, иначе е направо смешно. Такава игра е един вид за професионалисти. Може да се направи и тук, но плафонът трябва да си остане.[/quote]
Sargon , съгласна съм с теб и на мен ми се играе по имповата таблица или спортен бридже !


Вто Ное 20, 2007 00:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 15:16
Мнения: 12
Мнение 
ее писна ми! отпреди месеци сам писал 4е в бридя трябва да играе този които парви е обявил саответня анонс ама няма кои да ме 4уе.давам ви пример с-1 нт-н2 х,с 2 сп, н-3 нт и ги разиграва норд.Аман толкова ли ви е сложно? За тези които уж искат импове само 6те кая 4е вероятно за тях думата система е термин за правене на пари!! ина4е за познаването на парта-ами скаипираите си.АКО сте слаби игра4и това няма да ви помогне


[color=red][b]кирилица[/b][/color]


Пет Фев 29, 2008 22:46
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Май 25, 2007 20:08
Мнения: 122
Местоположение: ДЖУНГЛАТА
Мнение 
[quote="gotin1001"]ее писна ми! отпреди месеци сам писал 4е в бридя трябва да играе този които парви е обявил саответня анонс ама няма кои да ме 4уе.давам ви пример с-1 нт-н2 х,с 2 сп, н-3 нт и ги разиграва норд.Аман толкова ли ви е сложно? За тези които уж искат импове само 6те кая 4е вероятно за тях думата система е термин за правене на пари!! ина4е за познаването на парта-ами скаипираите си.АКО сте слаби игра4и това няма да ви помогне


[color=red][b]кирилица[/b][/color][/quote]

Играе се от човека на който е анонса , а не от този който е първи :
Пример :
ако парта ми е казал спатия , а аз пика и решим да играем на пики то мора е парта ми ! Късмет

_________________
Nana


Съб Юли 12, 2008 23:56
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Май 12, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Бриджа не е доизмислен
На който му се играе по таблица да влезне в [color=#FF0000]реклама[/color] Лошото е, че играят предимно поляци, а нас ни няма.


Сря Май 20, 2009 17:14
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Бриджа не е доизмислен
Уважаеми админи, нищо не е измислено в горкия бридж. А че човек не може да изиграе една игра е друг въпрос. Аз тея малоумници дето не могат да наддават или които стават по никое време, ще ги псувам до утре, а вие ме слагайте в черни листи колкото си искате. Знаете ли, че има случай, в който бриджьори не стават от масата даже когато свири пожарна аларма в хотела, в който е бил турнира. Който се махне от игра да губи права тва е....


Нед Авг 30, 2009 13:25
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Бриджа не е доизмислен
Плафон по импова таблица? Нещо не се връзва.След като е поставен плафон,той е за начинаещи играчи.Тук в сайта ако има повече от 20 души който могат да играят спортен бридж пак бива.Ако си толкова запален по спортния бридж питай чичо Гугъл,той ще ти каже къде можеш да играеш с противници от цял свят и от световна класа.Четох тук преди време че един младеж си търси парт за игра тук по синя трефа.Това искам да го гледам,ако ме прочете въпросния младеж.Имам огромно желание да ги гледам как шляпат плафон по синя трефа и с бараж как ще си намерят манша. :e100: :e100: :e100:


Съб Сеп 05, 2009 19:25
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron