Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Индийска легенда за мъжа и жената 
Автор Съобщение
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Индийска легенда за мъжа и жената
Когато Тващри създаваше света и мъжа, изчерпаха се всичките му материали и той не знаеше от какво да създаде жената. И Тващри се замисли.

След като мисли много, взе закръглеността на луната, вълнообразната линия на змията, треперенето на тревата, кадифето на цветята, нежността на листата, погледа на сърната, сълзите на облаците, непостоянството на вятъра, страха на заека, мекотата на пуха, твърдостта на диаманта, сладостта на меда, топлината на огъня, студа на снега, суетността на пауна и гугукането на гълъба. Всичко това той разбърка и създаде жената. След това той я подари на мъжа.

Подир седмица мъжът се яви при Тващри.

- Господи, създанието, което ми подари, ми трови живота. Говори непрекъснато, не ме оставя на спокойствие, оплаква се от всичко, винаги е болно. Дойдох да те помоля да си го вземеш обратно.

И Тващри взе жената обратно.

Но след една седмица мъжът пак дойде при бога и каза..

- Господи, откакто ти върнах създанието, животът ми е самотен. Не мога да забравя как твоето създание танцуваше и пееше и как ме поглеждаше.

И Тващри му върна жената.

Едва три дни се бяха изминали, когато Тващри видя, че мъжът пак идва при него.

- Господи, - каза той - сега се уверих, че жената ми е доставяла повече ядове, отколкото удоволствие. Господи, моля ти се, вземи си я пак!

Обаче Тващри изкрещя.

- Марш навън!

Тогава мъжът простена.

- Аз съм нещастник! С жена не мога да живея, без жена пък - съвсем не! :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100: :e100:


Пет Яну 23, 2009 21:30
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 44 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron