Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
ГЛЕДАМ ..... И НЕ ВЕРВАМ НА УШИТЕ СИ 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 15:10
Мнения: 1
Мнение ГЛЕДАМ ..... И НЕ ВЕРВАМ НА УШИТЕ СИ
Ще попиша малко по една тема която е доста далече от игрите с карти, но пък в момента широко се отразява в целокупното ни медийно пространство. Става въпрос за ЦИГАНСКАТА ВЕНДЕТА. Няма да се спирам на причините за случилото се, те са от всякакъв калибър, я скинари, я инкасатор отишъл на резне тока за неплатени сметки от 10 години, я полицай отишъл да усмирява пиян мангал който налага мало и голямо или пък някой изчукал щерката на цигански бос. Та пускам си телевизора и гледам как 200-300 разбеснели се мангали в центъра на София, награбили кирки, лопати, секири и сопи трошът наред коли, витрини и квото им се изпречи на пътя... а отстрани тежко въоръжени полицаи стоят, пушат и гледкат цирк, а хората наоколо треперят от страх. Тъжна и жалка картинка. И това е в София, сещайте се какво се случва в околия Долно Нанагорнище дето един полицай се грижи за реда в 7-8 цигански села и не смее да си покаже носа навън след 17.00 ч. и мангалите си правят каквото си поискат. Хората в белите държави са решили тоя въпрос - ГЕТО, три метра ограда от бодлива тел и КПП- и всичкото мангал там. В нашата циганска държава обаче положението съвсем друго - милион и половина работоспособни българи хранят цигани и турци - та даже и сметките им плащаме. Аман. И няколко думи за органите на реда. Понеже съм футболен фен .. на Левски :lol: , но ходя на мачове и на Локо и ЦСКА, съм бил десетки пъти свидетел на случки как полицаи млатят дечурлига които си пият бирата и пеят песни за любимия отбор. И си задавам въпроса: какво ли щеше да се случи ако тия 200-300 бесници не бяха мангали, а момчета и момичета със сини, червени, зелени или оранжеви шалчета ... мисля че всички се сещате. Всъщност вече не посещавам мачове от страх да не би некой комплексиран полицай да строши моята или на шест годишният ми син глава, ей тъй за собствен кеф. Може би бездействието на полицията в случая си има обяснение - все пак същите тия мангали, срещу 5 лв. или половин кебапче и три капачки бира осигуряват топло депутатско местенце за 4 години на разни безхаберни тумбаци. Докога ще търпиме това? И въпреки че съм демократичен човек живеещ в 21 век, в момента се питам - ех защо Хитлер не беше още жив ?


Чет Авг 16, 2007 09:16
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение 
Здравей,
напълно съм съгласна с тебе, но проблема е, че и да пишеме тука никой няма да ни чуе.
Другото, което искам да кажа е, че зад всичките роми стоят доста организации и само чакат да се предприеме срещу тях насилие и се започват едни дела срещу държавата в Страсбург та чак свят да ти се завие. Международните организации ще започнат да ни обвиняват в дискриминация и потъпкване правата на малцинствата / хахаха - което е доста смешно, защото те скоро ще станат мнозинство - циганките раждат и хвърлят децата си в домове за сираци, ние ги храниме с данъците си и никой не предприема мерки за ограничаване на безразборната раждаемост при тях/
Лошото е, че те имат повече права от нас, а ние си мълчиме и само пишеме гневни постове от които полза няма.
Парадокс - аз съм завършила икономика, останах безработна и отидох на борсата - плащаха ми 4 месеца по 72лв, а на циганина по 150лв всеки месец - за неограничено време, докато си намери работа - и нали се сещате, че човека си работеше без договор, държеше кафе /където жена му работеше/ и си лапаше пари от 3 места. А да не забравиме и, че беше към временната заетост и като го викнеха пращаше жена си и се тюхкаше кой ще работи в кафенето.
Най-общо казано ром да си в България.


Чет Авг 16, 2007 10:24
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Окт 05, 2006 12:20
Мнения: 214
Мнение Re: ГЛЕДАМ ..... И НЕ ВЕРВАМ НА УШИТЕ СИ
Да попиша и аз ако разрешите... Tерорче , евала за темата ...отдавна в този форум нищо не ме беше впечетлявало така като твоя пост . Искам да изкажя сходните си възгледи по въпроса , съгласна съм с ТЕРОР и ВАС че БГ се преврЪща в циганска държява , особенно по малките градове и села е ужас , става ми смешно като слушам как навсякаде тръбят колко много англичани , японци и незнам си още какви предпочитали все по често да се установяват да живеат в нашите китни малки селца...и ми е чудно как успяват те да се опазят от циганската напаст у нас ,а собствените ни съграждани ден през ден биват обирани нападани и бити от циганите . И само с едно нещо не сам сагласна , не го приемаи като заяждане ВАС но това което пише в твоя пост ..

" проблема е, че и да пишеме тука никой няма да ни чуе " ,

не ми харесва. Може би си права че няма да ни чуят хората от които зависи това да се промени , невярвам някои депутат или министър да влиза в белота за да чете нашя форум , но па и ние непишем тук петиця или законопроект а просто споделяме нашето мнение и поне хората от белота ще го чуят , а и някои може да се изкаже дори :P
Абсолютно си права за всичко друго ВАС , тези организации за които пишеш че само ни дебнат да сгафим с циганите за да ни съдят , наистина ги има и се сещам за нещо което се беше случило в USA и доста се шумеше около него..При тях няколко полицаи бяха пребили един негър , а там негрите са същата напаст както тук циганите , та и тогава стана политически проблем за това че битият е от малцинството но вапреки това и до ден днешен USA-полицията тихомълком си ги шамари негрите , само че вече много внимават в такива моменти да няма камери наблизо :P
Ех още много може да се изпише по темата , но нека да дам възможност и някои друг да се изкаже ако желае .
А на теб Терорче ще ти кажя .. САМО ЛЕВСКИ :) ако знаеш откога търсех някои левскар в този саит но все на цска-ри попадах...сега вече сам щастлива че имало и сродна душа във фортегеимс :P


Чет Авг 16, 2007 12:06
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение 
Браво за точните отговори, самата аз не знам как да коментирам наскоро случилото се... Какво чака държавата не ми е ясно, дали отново някой от Европейския съюз да дойде и да ни оправи кашите, както стана в случая с българските медици? Чудя се каква е работата на всички тия, които седят в уютните си климатизирани кабинетчета, скръстили крака и положили охранените си тела върху меки кожени столове... Да си бъркат в носа, и да се чудят каква нова кола да си вземат, къде да изперат още малко парички и къде да отидат на почивка идния месец... От страх да не се влезне в етнически конфликт и да не отиде целият този псевдо-европеизъм по дяволите, властите ще стоят и ще наблюдават как народът безпомощно понася последиците от тяхното неадекватно управление и политика тип "накъдето духне вятърът"... Пфу, жалка картинка! От яд ми идват толкова неща в ума, и ми се иска да напиша толкова много, но няма да се отклонявам от темата... Само Динамо Нова Гвинея!


Чет Авг 16, 2007 12:58
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 22:32
Мнения: 453
Местоположение: Костинброд
Мнение 
хора какво да ви кажа инвалид първа група съм и получавам 80 лева пенсия а един ром до нас койито е също инвалид първа степен само защото има 4 месеца повече трудов стаж от мене взема по 170 лева какви ги говорите

_________________
Only The Dead Have Seen The End Of The War


Съб Сеп 08, 2007 20:37
Профил ICQ
новак
новак

Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 01:27
Мнения: 1
Мнение 
njamam dumi i az- v usa ne moje da stanat tia neshta,zatova sum izbral tazi strana nezavisimo ot mnenieto na okolnite


Вто Сеп 11, 2007 04:09
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 19:28
Мнения: 1
Мнение 
Всичко е направено нарочно - от ЕС ни карат да осигуряваме на циганите добър живот тук, защото иначе те ще дойдат при тях. А за това как тук никой няма да ни чуе-където и да го кажем-пред всички депутати даже-пак никой няма да направи нищо по въпроса


Пон Сеп 17, 2007 19:34
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 14:40
Мнения: 31
Мнение 
А що депутатите са ви криви за всичко? Мислите си, че е толкова лесно да се решат проблемите с етническите малцинства ли? Дайте няк'ъв акъл тогава, поне да видим, че има хора с идеи. А ако си мислите, че бихте се справили по-добре от ония, натоварени с държавни дела - кандидатирайте се за техните длъжности. Току-виж някой от вас опра'ил Българийта.


Пон Сеп 17, 2007 22:22
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение 
А защо да не са ни криви? Направили ли са нещо, за да решат проблема. Ти ми кажи може ли да им се дават чисто нови мезонети и да ги превръщат в конюшни, а същевременно млади семейства с малки деца да чакат с години за общинско жилище - и това са хора, които редовно си плащат сметките и данъците. Може ли държавни служители да ги е страх от линчуване да влязат в махалата да спрат тока - и на циганите да не им се спира с години, а на тебе да ти дръпнат шалтера за 50 лв. неплатена сметка. Може ли пенсионери и инвалиди да се чудят откъде и как да свържат двата края, а на въпросните цигани да им дава държавата всеки месец издръжка от по 150 лв /сумата беше такава от преди няколко години/. Пенсионера работил цял живот взима по-малко от един циганин - който се чуди от къде и какво да свие. Аз си плащам данъците и не съм съгласна с моите пари да се издържат цигани. Писнало ми е от толерирането на техните проблеми - винаги чакат някой да направи нещо за тях, а те какво дават на държавата. Някой бъхти цял живот да си пооправи живота, понакупи си това -онова и още не му се порадвал влиза мангала и му взима всичко. Била съм свидетелка как на няколко пъти им се подава ръка, а те я отхапват цялата - няма интегриране за тях. Ако зависи от мене да ходят да се оправят както знаят - АЙ СИКТИР ВЕЧЕ.
На ония натоварените с държавните дела не им пука за нищо и ако беше толкова лесно взимането на кокала отдавна някой оправен да е направил нещо. Проблема са всички организации плачещи за малцинствата.
Какво решение искаш ти от мене или от някой друг, ние ли трябва да го даваме - че не взимат ли ония същите феноменални заплати, за да решават тези проблеми. Сега ние ли трябва да почнеме да вършиме тяхната работа?
Народа негодува и е прав - чувства се чужденец в собствената си държава.


Вто Сеп 18, 2007 18:02
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 14:40
Мнения: 31
Мнение 
Само да уточним, че депутатите или т.нар народни представители представляват законодателната власт в тая държава и от тая си позиция не е тяхна работа да се разправят с мангасарите. Или пък да вземат да приемат някой закон, с който се забраняват циганите. Проблемите, които си посочила са факт, мен ме дразнят не по-малко от тебе. Докато живеех в Пловдив ми начисляваха двойно ток, че да си избият загубите от Столипиново. Ама ти казвам пак, че решаването на проблемите с циганите изобщо не е толкова лесно. Т'ва са хора с изостанал бит и култура и приобщаването им към съвременното общество няма как да стане на тоя етап. Давали им помощи... Ми дават им - като раждат по 5 деца, преди да са станали на 20... Ще кажете - да не са раждали, ами да не са, ама са и к'во да направят съответните държавни органи - да ги оставят без помощи, че да гният новородени деца в глад и мизерия. Медалът винаги има 2 страни... И накрая не може да се отрече, че има цигани и цигани. Аз лично цял живот си общувам по един или друг начин с тях - имам и добри познати такива, има и други, които буквално са извършвали престъпно посегателство с/у мен. Не искам да им ставам защитник, най-малкото мнозинството от тях не го заслужава, ама е много трудно към момента да се намери решение на проблемите с тия прословути роми.


Вто Сеп 18, 2007 18:32
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение 
Да така е - прекрасно разбирам проблема, но не сме длъжни ние да ги носиме на гърба си при положение, че самите свързваме едва едва двата края. И като има закони те да действат за всички. Аз имам познати и роднини, които не си купуват животоподдържащи лекарства, за да си плащат сметките, че никой няма да им цепи басмата ще им дръпнат шалтера като нищо.
По отношение на безразборната раждаемост при ромите има решение - доказали са че не могат да си гледат децата, но ги раждат и ги мятат в домовете за временно отглеждане /тогава взимат пари/, докато порастнат и станат годни за измами и кражби. Да се издаде закон с който да се ограничава раждаемостта при тях както е в Китай. Ако иска нека ражда, но губи привилегии и права - няма право на помощи, да се включва към програмата за временната заетост и т.н.т.
Че има читави от тях има, но се срещат много ама много рядко - и това са хора израстнали предимно сред българското население.


Сря Сеп 19, 2007 11:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron