Напиши нова тема Отговори на тема  [ 636 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ: 
Автор Съобщение
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Бизнесмен изпраща факс на жена си:
"Скъпа, вярвам, че ще разбереш - сега, когато ти си вече на 54 години, имам известни нужди, които ти не можеш повече да задоволяваш. Аз съм много щастлив с теб - смятам, че си прекрасна съпруга. Когато получиш този факс, аз ще съм в хотел "Comfort Inn" с Ванеса (25-годишната ми секретарка). Не се безпокой, ще си бъда вкъщи преди полунощ."
Когато мъжът се прибрал ...намерил писмо на масата:
"Скъпи, получих факса ти и ти благодаря много за загрижеността. Възползвам се от случая да ти напомня, че ти също си на 54 години и да те уведомя, че когато четеш тези редове, аз ще съм в хотел "Fiesta" с Мишел (треньорът ми по тенис). Той също е на 25 и понеже освен преуспял бизнесмен си и добър математик, ще можеш лесно да разбереш, че си приличаме по тези две обстоятелства, но... с една малка разлика - 25 влиза повече пъти в 54, отколкото 54 в 25! Следователно, не ме очаквай по-рано от утре."

_________________
Завистта е враг на честта.


Съб Ное 12, 2011 09:33
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 17:16
Мнения: 16
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
[b]*something bad happens* [/b]

Your insignificant self: Why did this have to happen?? D; :< >.< /cryyyyyy

My uber op imba awesome self: So your life can suck a little bit more. (:D))

_________________
[b][color=white]Bleak[/color][/b]


Съб Ное 12, 2011 19:55
Профил
печен
печен

Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 21:33
Мнения: 765
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Каквото и да правиш винаги ще има недоволни:)))))


Нед Ное 20, 2011 23:23
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 02:00
Мнения: 35
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
С търпение и упоритост-не само до Цариград
и до върха на пирамидата се стига!
Май питане беше?!
Ако обаче ме питаш-няма нужда да питаш!
Оставяш ги да се самозабравят
и всичко си идва на мястото!
Пъзела сам се нарежда.


Съб Яну 07, 2012 21:32
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 02:00
Мнения: 35
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
ООООООООхххххххххххххххххх, извинете!
Той-пъзелът...сам се нарежда!
Членувано! :e100: :e100: :e100:


Съб Яну 07, 2012 23:21
Профил
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 14:48
Мнения: 2496
Мнение Re: МИСЛИ, МЪДРОСТИ И АФОРИЗМИ:
Някога много отдавна Дяволът се разхождал по върха на Планината.Там той видял Ангел, в образа на прекрасна белокрила девойка. Ангелът бил толкова красив, че Дяволът се влюбил в него от пръв поглед. Ангелът, който дотогава не бил виждал Зло, удивено погледнал Дявола и попитал:

-Къде са ти крилата?

-Аз нямам крила-отвърнал Дяволът.

-А нимба(ореол)?

-И това нямам.

-А какво имаш?

-Имам сърце!-казал Дяволът.- И искам да ти го подаря.

-Но защо?-изненадал се Ангелът.

-Защото те обичам, а този, който обича, може да подари не само сърцето, а и душата си.

Тогава Ангелът се замислил и попитал:

-А готов ли си да умреш заради мен?

-Готов съм да пожертвам заради теб безсмъртието си!-отвърнал Дяволът.

Ангелът смутено погледнал Дявола и казал:

-Мога да пожертвам за любимия крилата си.Тогава Дяволът извадил сърцето си от гърдите и го подал на Ангела:

-Вземи го, твое е!А Ангелът приемайки сърцето на Дявола, откършил крилете си и те паднали на земята. Пухът от тях се разлетял във въздуха и смесвайки се с падащите снежинки, се слял с виелицата. Топлината от сърцето на Дявола разтопила снежинките и ги превърнала в мъгла на върха на Планината. Сърцето горяло в тъмната нощна мъгла като огромен огън. Оттогава се появило поверие, че всеки човек, който се изкачи на върха на Планината в нощ на пълнолуние, вижда мистичен огън, до който не може да достигне, а може единствено да наблюдава в мъглата.

-Коя си сега, без крила?- попитал Дяволът Ангела.

-Аз ... съм човек-скромно казал Ангелът.

-Тогава искам да те взема с мен в Ада, за да бъдем завинаги заедно!

-Съгласна съм, но позволи ми преди това да се простя с хората, които живеят под моята Планина. Толкова често им помагах с реколтата, лекувах децата им, спасявах от болести и възрастните, че много ги обикнах ...

-Добре,-казал Дяволът-може ли да дойда с теб?

-Не,-казал Ангелът-когато те видят, хората ще се уплашат и ще се разбягат. Ще ида сама.Ангелът се спуснал в подножието на планината и се отправил към селото. Хората боязливо гледали странната девойка в белоснежни одежди.

-Коя си ти?

-Аз съм Ангел-отвърнала девойката.-Отлитам от вас и дойдох да се сбогувам.

-Не ти вярваме! Ангели не съществуват.

-Но как така?

-Ти не си Ангел. Нямаш крила.

-Но аз бях! Не помните ли как ви помагах по време на суша, довеждайки дъжда?

-Не е вярно. Дъждът идваше сам.

-Не помните ли как лекувах децата ви, когато боледуваха?

-Не е вярно. Изцеляваха ги лекарствените треви.

-Не помните ли как събирах влюбените сърца, които се стесняваха да разкрият един друг чувствата си?

-Не е вярно. Хората сами съединяват сърцата си.

-Значи не ми вярвате?-разплакал се Ангелът.

-Не само че не ти вярваме, а смятаме, че си вещица.

-Но защо? Аз ви носих само добро!

-Не ни трябва твоето Добро! Ние сами знаем какво е Добро и какво Зло. Ти си вещица, дошла тук, за да ни изкушава ...Пребили я с камъни, до смърт. Дяволът, виждайки това, се спуснал от върха на Планината в селото. Но било вече късно.Ангелът умрял в ръцете му.

-Защо я убихте?-изригнал гневът му.

-Тя беше вещица!

-Но нима тя не ви каза, че е Ангел небесен?

-Каза ни, но ние не и повярвахме.
-Тогава ще ви се наложи да повярвате, че аз съм Дявола!-разгневено изкрещял той, ридаейки над тялото на убитата девойка.На него хората повярвали, защото той поразил селото с камъни, падащи от небесата, а жителите му с мълнии.После взел на ръце убитото момиче и се изкачил на върха на Планината. Сърцето и не биело. Той я положил под мистичния огън, който виждат пътниците на върха в нощи на пълнолуние. Сложил в ръцете и дяволското си сърце и я покрил с ангелския пух.И днес Ангелът лежи на върха на Планината, а Дяволът ходи на гроба му и с часове плаче над него, защото Злото може да обикне Доброто, както и Доброто може да обикне Злото, защото едното не може без другото, а Любовта е тази, която обединява тези две понятия и само Любовта е вечна като Бог или Дявол ...—


Съб Яну 14, 2012 10:46
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 636 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron