Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Следваща
Елементарни правила за обявяване и разиграване ... 
Автор Съобщение
печен
печен

Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 02:00
Мнения: 963
Мнение Re: Ето официални правила за Бридж-белот!
а ти оправи синтаксиса да не ти оправя ушичките :e100: :e100: :e100:


Сря Авг 12, 2009 20:40
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: Ето официални правила за Бридж-белот!
Здравейте
Въпросът ми е:
"Анонсите от карета унищожават 100 от поредни карти"
това важи ли и за 50 или терца ?
т.е. единия противник има 50 другия има терца а аз имам 4 туза т.е. каре
кое върви и кое не ?


Пет Авг 28, 2009 19:35
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 23:13
Мнения: 30
Мнение Re: Ето официални правила за Бридж-белот!
[quote="ludsic"]Здравейте
Въпросът ми е:
"Анонсите от карета унищожават 100 от поредни карти"
това важи ли и за 50 или терца ?
т.е. единия противник има 50 другия има терца а аз имам 4 туза т.е. каре
кое върви и кое не ?[/quote]
Твоето каре върви,а 50то и терцата на противника отпадат...


Пет Авг 28, 2009 19:39
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 15:26
Мнения: 1
Мнение Re: Ето официални правила за Бридж-белот!
Аз мисля че след като моя отбор е изкарал 151 след капо и след това обявя анонс който губя, но другия отбор не може да мине моите точки трябва да печели моя отбор. Все пак аз не задължавам никой да играе на моя анонс и всеки може да ме качи и направи капо и ако успее да продължим играта. Защото иначе се получава ситуация в която аз не си изкарвам контрата и те ме минават и излизат, но ако не ме минат продължаваме да играем тоест все едно да играя докато ме бият


Пет Мар 26, 2010 01:17
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
 Как да играем белот
Нека всеки да напише това което знае за обявяването и разиграването по време на игра, за да могат и тези които се учат, да бъдат улеснени. Ще започна с няколко предложения:
1. Никога не обявявайте безкоз без вале, дори да имате перфектен безкоз. Пример: Имате три аса с две 10, точно 53 точки, с оставащите 3 ръце играта влиза, 2 вариант: при наличието на толкова силна ръка за безкоз, карате противниците да обявят всичкокоз(за тях не остава друг изход), съотношението на всички карти в тестето и % е 100, вие нямате карти за всичкокоз, вашите 25% отпадат, остават 75%, 50 от които са за противниците. Ако противниците ви водят убедително в резултата(140-90) можете да обявите безкоз без вале, страхът от контра ще ги спре да обявят всичкокоз.
2. Никога не обявявайте спатия през ръка, ако нямате продължение. Ако сте с добри спатии и с друго вале-директен всичкокоз. Скривате информация за атакуващия.
3. Не сменяйте обявена боя на противниците, на безкоз. Ако ви оставят, ще вкарате играта. Ако нямат игра за безкоз, ще им наредите игра на всичкокоз, асата ви вървят и на боя. Вместо да разделите играта на боя, рискувате да вкарате безкоз, или да ви смажат на всичкокоз.
4. Не обявявайте всичкокоз на две голи валета, когато сте под ръка(изключение е равен резултат в края на играта). Обявете го, когато партньора ви е под ръка. По този начи той ще ви ориентира върху развоя на играта и инициативата ще е у вас, докато когато вие сте под ръка с двете валета, нямате, нито информация, нито ориентация за развоя на играта(играете на сляпо).
5. С каре в ръка, не обявявайте спатия, обявете каро. Номера с карето и бягството на безкоз, е вече стар. Ще ви задължат да отидете на всичкокоз с каре дами, примерно.
6.При обявена боя(примерно купа), от вашия партньор, когато той е под ръка, а вие имате две валета пика и спатия, обявете пика, допълнителна имформация, която никога не е излишна.
7.При сериозна преднина в играта(примерно 140-90)за вас, играйте на боя. Не ви е нужен всичкокоз или безкоз, а и при евентуална загубена контра на боя, ще продължите да водите в резултата.
8.Да пасувате три валета на този резултат не е срамно, срамно е да ви вземат такава игра.
9.Играйте с постоянен партьор, така ще знаете начина му на обявяване и разиграване.
10.При обявяване на белот- ако партьора ви тегли вале и вие имате белот с девятка от тази боя, обявете белот с дамата, ако нямате девятка и съответно интерес към тази боя, обявете белота с попа.
11.Криво чистене- играете на боя, противниците теглят коз или печеливша ръка, ако имате асо, първата ви изчистена карта трябва да е от боята на асото. Така от една страна показвате на партьора ви, къде имате асо и от друга, заблуждавате противника.
12.Чистене с интерес към дадена боя. Примерно: партньора витегли няколко ръце от дадена боя и вие оставате с карти само от боята в коят искате да ви играе. Започвате да чистите картите от най-ниска към висока.
13.Старайте се да броите всяка игра която е важна за излизане или контра(ако ви затруднява броенето на всички).
14.Гледайте изчистените карти, не само на партньора, а и на противниците, там е цялата имформация за раздаването.
15.Ако обявявате правилно, не е нужен късмет за да спечелите, а и да загубите ще е заради късмет.
16.Играйте така и ще ви побеждавам само аз. :e100:

Ако желаете да добавите нещо което знаете или да оспорите написаното, тук е мястото за това. Нека всеки който може да помогне на другите, да се опита да го направи, никой не се е родил научен.


Вто Сеп 28, 2010 14:43
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 21:19
Мнения: 620
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="shalko"]16.Играйте така и ще ви побеждавам само аз.

Ако желаете да добавите нещо което знаете или да оспорите написаното, тук е мястото за това....[/quote]
Правилата от 1 до 15 са неоспорими.
Правило 16 е под въпрос... то аз докато не видя, не вярвам :lol:
Но ми се иска да добавя и нещо от себе си.
При игра на боя най-важното правило е козовете да се теглят до край.
Ако нямаш възможност да ги изтеглиш, трябва да се опиташ да ги избиеш.
Нооо.. Батко каза, КОЗОВЕТЕ СЕ ТЕГЛЯТ ДО КРАЙ. :shock:
Всеобщото схващане, че когато парта ти е обявил боя ти не трябва да играеш гола деветка, за мен е пълна безсмислица.
Първо защото, ако парта ми не ми играе коз на моя обява, аз автоматично приемам че той няма и за това не играе... следователно променям тактиката си с презумцията че всички липсващи козове са в притивника. И второ защото така или иначе целта на играта е да паднат козовете. (а то ако си обявил боя на прекалено слаба карта, дали с 9 или без 9 пак си вътре)
Е има и още неща за добавяне, но нека първо да ми се отдаде случай да бия шалко и чак тогава ще се изказвам :)

_________________
[color=#800080]Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.[/color] Уолтър Липман


Вто Сеп 28, 2010 17:02
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
На боя, можеш да играеш гола девятка само ако имаш силна ръка за безкоз. Така показваш на партьора си, наличие на аса в твоята ръка. Относно ваденето на козове, много зависи какви козове имаш и още повече, имаш ли игра като свършат козовете.


Вто Сеп 28, 2010 18:27
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
Избягвайте да влизате в двойно цакане- единият да цака а другият да чисти губеща взятка.


Вто Сеп 28, 2010 18:29
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Как да играем белот
е слънцето пак ще каже, че го ям но :)
гола 9 на боя не се играе, ако играеш с постоянен парт и той го знае ще играе малък коз като хване, за да види дали е в теб и дори да не е ще разчисти козовете стига да ги има той
играта на боя не е да махнеш козовете, защото за да обявиш боя не е нужно да я имаш :D
за мен да обява боя ми е нужно да имам вале от нея и два туза :)
е как да махна козовете ?
Шалко е написал много вярни неща, но най вярното е - трябва да познаваш до съвършенство парта си и неговия начин на обявяване и мислене. Вярваш ли на парта си можеш и да победиш и сървара та камо ли ПРОФЕСОР Шалко ;)
1. забравил е да напише, че правилото за дамата и попа важи и при атака от теб, та дори и игра на противника
2. при обява на противника през ръка, имаш ли си ръка изтегли си я - не ставай капо


Вто Сеп 28, 2010 18:39
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 21:19
Мнения: 620
Мнение Re: Как да играем белот
Задължително коз... без значение дали е гола деветка или гола седмица... ако парта ми на моя обява не ми играе коз /па макар и гола 9ка/ това значи само едно... значи че в него няма нито един коз.
В белота вариантите за разиграване са хиляди и ако в една ситуация дадено правило е добро, то в друга ситуация същото правило може да ти вкара играта, но няма опция при която парта ми на моя обява да не ми подиграе голата си 9ка и това да ми е полезно.
А относно обявата на боя когато имаш странични тузове... дори и на два коза да си викнал, то щом имаш странични тузове и безкозова игра, значи самия ти си на сметка да изпадат козовете. Затова каза батко че козовете се теглят до край :)
И след като не можеш да ги изтеглиш тогава както казах трябва да търсиш вариянт да ги избиеш. Оставиш ли козове във врага, безкозовата ти игра умира и ти цакат тузовете и те вкарват.
В крайна сметка сме били свидетели на ситуация където от валатна игра накрая обявилия е вътре... точно заради тези дребни хитринки :)

_________________
[color=#800080]Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.[/color] Уолтър Липман


Вто Сеп 28, 2010 18:52
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
Ето ти пример: играеш гола 9, партньора ти е с вале дама и 8, с 2 аса с 10. Зад него или пред него се намират тройно асо с 10 от коз. Веднага козовете стават властни, нов коз, взимат ви козовете и ви разпиляват на липсващата ви боя.


Вто Сеп 28, 2010 18:58
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 21:19
Мнения: 620
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="shalko"]Ето ти пример: играеш гола 9, партньора ти е с вале дама и 8, с 2 аса с 10. Зад него или пред него се намират тройно асо с 10 от коз. Веднага козовете стават властни, нов коз, взимат ви козовете и ви разпиляват на липсващата ви боя.[/quote]
Прав си, затова казах че ситуации има много и най-различни, затова не коментирам определен пример, а говоря принципно.
За тези няколко хиляди игри които съм направила в сайта съм попадала наистина на хиляди различни разигравания и ако в дадения от теб вариант е грешка да се играе голата 9ка, то в повечето разигравания човек прави обява на доста по-силна карта и определено държа парта ми на всяка цена да ми тръгне с коз, макар и с гола деветка.
Всъщност не искам да споря по въпроса, просто за мен правилото... "гола деветка не се играе" е погрешно.

_________________
[color=#800080]Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.[/color] Уолтър Липман


Вто Сеп 28, 2010 19:09
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Как да играем белот
Неуспорими и елементарни правила за белот, но доста често се случва тези неща да са относителни.. :)

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Чет Окт 14, 2010 15:48
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Как да играем белот
Съгласем съм с всичките 15 написаните точки, само не с 11т, не съм съгласен! Давам пример: Ако изчистиш от боята, където имаш Асо, а противникът ти има реален шанс да цака следваща от боята където е Асото с последния си коз, няма да му предложиш 10-ката за цакане, а по-ниска карта, която ти ни учиш да я изчистим преди това.

И да допълня още едно много важно правило, което не си написал. Никога не се обявява първия анонс без вале на съответната боя. Може да имаш примерно 5 купи и мълчиш. Чакаш развоя на играта и казваш ПАС! Защото така подвеждаш партньора си, че имаш вале. На втората обява вече партньора ти ще знае, че имаш купи, но нямаш вале.

За друго правило не сещам сега. Успех!

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Пет Окт 15, 2010 08:05
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Как да играем белот
И още нещо да допълня. За 9-ката, когато партньора ти е обявил боя. Винаги когато си пръв или си на ход, СЕ ИГРАЕ КОЗ! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Без значение дали е 9-ка или 7-ца. Коз се играе при обявена боя на партньота ти!

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Пет Окт 15, 2010 08:10
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron