Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Помогнете на учениците :-) 
Автор Съобщение
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 15:21
Мнения: 12
Мнение Помогнете на учениците :-)
Здравейте опитвам се да играя бридж, но играта не се състои само познаването на играта, та ако може тук хората с опит нека да предадат няколко урока на новобранците, тъй като с развитието на интернета все повече хора ще имат възможност да играя, но без минимални познания нещата загрубяват, ако седнат срещу играч със средни способности. Например: знам че чрез обявите се показва на парньора как си, но до колко? как да предценя че не съм се изхвърлил или че не съм спестил някоя обява? вчера ми се случи точно това, скара ми се парта че съм гоподвел на една игра, а на следващата ме пшита що съм обявил само една купа при наличните ми карти? Как се броят точките, днес един партньор ме пита: коко точки съм имал: 8-10? аз даже незнам за какво ме пита, сигурен съм че подобен род информация ще е много полезен и за други хора които искат да играят играта с удоволствие без да има се кара постоянно :oops:
Имам и друго питане, нещо не можах да схвана тая работа с точките, щом манш се взима само когато минеш 100 точки под линията какъв е смисълът на останалите точки? По тая логика аз винаги мога да обявявам шлем ако видя че противника ми е пред робер, нали и така няма да му дам шанс да излезе макар че той пак е изкарал точки на гръб?
Имам и други въпроси но засега не мога да ги формулирам, като поиграя още малко ще се изчистят и ще питам пак. Благодаря и се надявам да има отзовали се.


Вто Ное 13, 2007 14:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 19:59
Мнения: 1
Мнение 1 идея
С риск да прозвуча банално ще Ви посъветвам да се поровите из Мрежата. Там има достатъчно ръководства по бридж. Не мога да постна линк до българска страница, но на Английски има в изобилие - само пуснете БРИДЖ в Гугъла.

Златно правило: КОЙТО НЕ ЗНАЕ - ПИТА :D


Чет Ное 15, 2007 19:16
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 15:21
Мнения: 12
Мнение Re: 1 идея
[quote="Alex1"]С риск да прозвуча банално ще Ви посъветвам да се поровите из Мрежата. Там има достатъчно ръководства по бридж. Не мога да постна линк до българска страница, но на Английски има в изобилие - само пуснете БРИДЖ в Гугъла.

Златно правило: КОЙТО НЕ ЗНАЕ - ПИТА :D[/quote]
е аз питах :lol:


Пет Ное 16, 2007 08:36
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:16
Мнения: 5459
Местоположение: Бургас
Мнение 
Наистина няма да е зле да се добави тема "Правила" на бриджа.


Пет Ное 16, 2007 14:19
Профил WWW
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 15:21
Мнения: 12
Мнение 
Правилата чак няма нужда, те са си написани и се виждат, но едно е да знаеш равилата друго е да си запознат с материята и тактиката, жалко че няма литература на български в нета, че на английски ми е малко трудно да се ориентирам.


Пет Ное 16, 2007 15:50
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 15:39
Мнения: 9886
Местоположение: Жакузиту
Мнение 
Здравейте,

на който му се чете за бридж, има няколко статии в интернет изданието на в. "Сега" (Училище по бридж), аз лично съм чела 1-2 от тях, предпочетох да ми го обясни някой на готово, вместо да се занимавам да чета "суха теория" (определено е по-добре по време на играта да ти бъде разяснено кои са основните неща за наддаването и разиграването, да виждаш грешките до къде водят и да се учиш от тях) :)


Пет Ное 16, 2007 17:40
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 15:39
Мнения: 9886
Местоположение: Жакузиту
Мнение 
Ето и няколко линка, които намерих в друг форум:

[url=http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B6]Бридж (основи - Уикипедия)[/url]
[url=http://www.bridgeatschools.org/PDF_files/HowToPlayBridgeWithYourKids.pdf]Бридж (англ.)[/url]
[url=http://store3.data.bg/biatt/G/Bridge/Bridge.doc]Бридж (бълг.)[/url]

Надявам се, да са от полза :)


Пет Ное 16, 2007 17:52
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 18:52
Мнения: 5
Мнение 
Правилата са ясни.

Питането беше за система за анонсиране
Лошото е че системи бол, а варианти на системи още повече
в ВВО например, има анонсни карти, всеки описва системата про която играе, и всеки може да я види(осовено при честа смяна на партньори)
То не че и така не става, инфото може да се напише туй-онуй, но ще могат да го виждат само VIP юзерите ;)


Сря Яну 09, 2008 00:06
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 19:13
Мнения: 4
Мнение Re: Помогнете на учениците :-)
здр-те, абе хора добрите игра4и на бридже имат наи малко 10-12 години стаж!! е как да сте на средно ниво или на4инае6ти ,ами нема такива ! по4вате да у4ите некаде с прятели но не в нета!!! има и клубове мисля в БГ
е там се запо4ва поне!
успех


Пон Ное 26, 2012 22:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 18:37
Мнения: 31
Мнение Re: Помогнете на учениците :-)
Написах правила за белот..какво е да напиша и правила за бридж ..или поне основните неща:
Значи на първо място, се броят точките...и много "покержии", като им напиша че немат точки просто псуват, а и не знаят защо :lol: ...в Бриджа има 40 точки 4 попа по 4 точки, 4 дами по 3 точки, 4 валета по 2 точки и 4 аса по една точка...има и относителни точки -шикан -нямаш от боята -2 точки...но това не важи за козова боя или без коз...другото е сек..имаш една карта от боята, съответно може да се чете за една относителна точка...но важи или не важи, както шикана...това Ви го пиша, защото освен плафон, който се играе във сайта има и контра ,и спортен бридж...утре ще подължим по темата, какво значат точките и каква отговорност носят, засега е важно просто да ги смятате 8) !!!!


Пон Дек 03, 2012 14:58
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 18:37
Мнения: 31
Мнение Re: Помогнете на учениците :-)
http://bridge.start.bg/ Еми четива за всеки.не ми се дъвче отново ,ако има въп,оси ще отгово,им!!!


Сря Дек 05, 2012 22:02
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 18:37
Мнения: 31
Мнение Re: Помогнете на учениците :-)
Кой чел чел....има няколко съществени неща в тази игра и първото е атака....еми за по простите, играеш първи,тук има неколко правила,на първо място - "Уважаваш парта"....ако има анонс направо си там, на второ место...за без коз играеш четвъртата карта от най силната боя...при боя...пак е същото с едно изклячение, ако си стабилен на козовете играеш...най малката карта от най късата боя...но боята да не е трета...основни правила!!!


Пон Яну 14, 2013 14:11
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Помогнете на учениците :-)
[quote="pet-1306"]Бриджа има 40 точки 4 попа по 4 точки, 4 дами по 3 точки, 4 валета по 2 точки и 4 аса по една точка...има и относителни точки -шикан -нямаш от боята -2 точки...но това не важи за козова боя или без коз...другото е сек..имаш една карта от боята, съответно може да се чете за една относителна точка...но важи или не важи, както шикана... !!!![/quote]
Аз съм малко ненаучено явно, ама доколкото знам АСОТО е най-силната карта в чистия бридж :) и се чудя как тъй се брои за 1
Искаше се съвет :) а не заблуждаване ;)


Пон Май 20, 2013 18:55
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 02:00
Мнения: 20
Мнение Re: Помогнете на учениците :-)
Има различни системи на игра в бриджа според зависи кой как се ориентира и тнт. По принцип като основна система за мен е "Синя трефа" и от там вече се доразвиват другите с леки корекции.
Мога да напиша доста за разиграването което е много важно в бриджа и е основно за всички системи и с повече практика да се надграждат способностите на играча. Приемерно мога да разделя материята в р основни групи:

1)Игра на разиграващия
А) Освобождаване на взятки в един отделен цвят
Б) Първи ходове на без коз
В) Първи ходове на цвят
Г) Контрол в коза и порядък на ходовете
Д) Средства за свръзка
Е) Подобряване на шансовете
Ж) Разузнаване и средства на игра

2) Игра на защитниците
А) Игра за първа ръка
Б) Сигнализация
Г) Маневри в един отделен цвят
Д) Тактика ходове срещу без коз
Е) Тактика ходове срещу цвят.

3) Ендишпили и блъфови ходове
А) Елиминация и поставяне в ръка
Б) Разигравания на козовия цвят
В) Скуиз
Г) Как да крадем ръце

Това са основните неща за придобиване на много добро ниво на разиграването и изобщо в картите. Ако се интересува некой мога да подрасквам от време на време по някои от точките и подточките.


Пет Авг 22, 2014 18:05
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron