Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Въпрос относно правило 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 08:01
Мнения: 6
Мнение Въпрос относно правило
Тъй като досега не съм играла бридж и имам неясности по правилата,може ли да ми обясните какво се има рпедвид под тези думи:Забележете, че контрата и реконтрата не влия върху избраният козов цвят - например при избрано три купа (3H), три пика е винаги по-голяма от него, независимо дали 3H е контрирано или реконтрирано.
Аз лично разбирам така,че ако коза е купа,карта,която е пика със същия знак е по-силна,тоест че 3 пика е по-силна от 3 купа,но все пак купата е коз и 4 купа е по-силна от 3 пика,и т.н 4 купа е по-слаба от 4 пика,но по-силна от 2 пика примерно.
ПС някой адски би ми се изсмял на глупостите,но никога не съм играла бридж. Мерси предварително. :)


Сря Окт 10, 2007 20:48
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 07:47
Мнения: 838
Мнение Re: Въпрос относно правило
[quote="Charlotte16"]Тъй като досега не съм играла бридж и имам неясности по правилата,може ли да ми обясните какво се има рпедвид под тези думи:Забележете, че контрата и реконтрата не влия върху избраният козов цвят - например при избрано три купа (3H), три пика е винаги по-голяма от него, независимо дали 3H е контрирано или реконтрирано.
Аз лично разбирам така,че ако коза е купа,карта,която е пика със същия знак е по-силна,тоест че 3 пика е по-силна от 3 купа,но все пак купата е коз и 4 купа е по-силна от 3 пика,и т.н 4 купа е по-слаба от 4 пика,но по-силна от 2 пика примерно.
ПС някой адски би ми се изсмял на глупостите,но никога не съм играла бридж. Мерси предварително. :)[/quote]
[b][size=150]Правила[/size]

Бриджьт е игра, която се играе от 4 играча разделени на 2 отбора. Играчите седят около маса, като партньорите седят един срещу друг. Четирите позиции на масата се асоциират с посоките на компаса – Север, Изток, Юг и Запад. От своя гледна точка играчите обикновенно се асоциират с Юг, стоейки срещу партньора на Северна позиция.:

[u]Анонсиране[/u]

Разиграването започва с раздаването на 13 карти на всеки играч. След като си погледнат картите , всеки играч анонсира по посока на часовниковата стрелка започвайки с раздаващия. Анонсирането е обявяване на колко ръце играчът си мисли, че отборът може да спечели.
В езика на бриджа, ниво се дефинира като броя на заявените ръце над шестата.Това е защото има 13 възможни ръце за едно раздаване и разиграващият отбор трябва да спечели повече от половината (6 + нивото). Първо ниво значи, че отборът трябва да спечели 6+1 или обшто 7 ръце.
Нивото може да бъде от първо (6 + 1 = 7 ръце общо) до седмо (6 + 7 = 13 или всички възможни ръце).Договор на 6-то или 7-мо ниво се нарича шлем. На 6-то –малък шлем а на 7-мо голям шлем.
Всеки анонс се състои от ниво и козова боя. Козовата боя е тази която е превъзхождащата за раздаването, т.е. когато карта от нея е играна тя бие всички карти от другите цветове както и всички по-слаби карти от нея (Асото е най-силната).Също тька договорът може да бъде и „без коз” т.е. нито една боя не е козова.
В Бриджа всяка боя си има ранк. Пиката е най-високата боя следвана от Купа, Каро и Спатия. Без Козът е с най-висок ранк при обявяване, т.е. 1БК е по-високо от 1 Пика, която е по-висока от 1 Купа и т.н.
Цветовете с по-нисък ранк Спатия и Каро се наричат минорни , а тези с висок Купа и Пика мажорни.
В началото раздаващият започва (открива) анонсирането. В процеса на анонсиране всеки играч триябва да направи по-голям анонс от предишния, пасува или контрира анонса на противника.
Контрата не е в действителност анонс 2 пъти по-силен от предишния, а предизвикване на опонентите „Мисля че не можете да изпълните договора”. Контрираният договор може също да бъде реконтриран от деклариралия го тим, което значи „Сигурни сме че ще си изпълним договора”. Контрата и Реконтрата влияят и на крайния резултат от раздаването.
По време на анонсирането най-големият проблем на играчите е, че те знаят само свойте карти. Те не могат да виждат свойте карти както и тези на противниците си. Ето защо анонсиранито се състои от кодирани към партньора сигнали.
След един или повече анонси, последвани от трима поред играча които пасуват, Последният анонс е договоръ,т който казалият го отбор трябва да изпълни през останалата част от играта. Отборът казал договора пише точки, ако вземе най-малко броят ръце, които е обявил. Ако не успеят се записват наказателни точки, които са за другия отбор.
Така играта от там на татък се превръща в състезание дале единият отбор ще успее да изкара обявеният от него договор а другият се опитва да му попречи.

[u]Разиграване[/u]

След края на анонсирането, първи играе играчът в ляво на декларанта. Декларантът е играчът от спечелилия анонсирането отбор, който първи е казал боята на договора.
Пример:ако единият играчът обяви 1Купа , партьорът му обяви 3 Купи и договорът е 3 Купи то играчът е декларантът.
Декларантът още се нарича разиграващ, защото той играе и с картите на своя партньор. Партньорът му се нарича „Мор” защото той не взема участие в разиграването.
Играчът който е наред започва с поставянето на една от свойте карти на масата обърната с лице нагоре. Играта продължава по часовниковота стрелка около масата, като всеки играч слага една от свойте карти на масата.
Ако играчът, който е наред има една или повече карти от боята която е играл първият играч, той е длъжен да играе карта от тази боя. Ако няма такава той може да играе карта от друга боя (включително и козовата ако има такава).
След като първият играч играе карта, Морът поставя всички свой карти на масата с лице обърнато нагоре подредени по цветове. Така, както партньорът му, така и противниците му могат да му виждат картите. От тук нататък Декларантът може да играе с картите на мора както намери за добре, когато морът е наред (не може да играе своя карта когато морът е наред).
След като всички 4 играча играят карта, ръката се прибира от играча, дал на висока карта от цвета с които и започнал първия играч (или ако е играна карта от козовота боя от най- високата такава).
В края на всяки рунд, играчът играл печелившата карта прибира картите и той пуска първи карта за следващия.
След края на 13-те рунда се преброяват взетите ръце от всеки един отбор. Ако отборът, обявил договора го изкара, той пише точки за това. Ако изкара повече от обявините, пише бонус точки за всяка ръка отгоре. Ако не успее да изпълни договора, другият тим пише бонус за всяка ръка, която не са успели да изкарат (вътрешните ръце). [/b]

А ето [url=http://fortegames.com/games.php#lBridge]тук[/url] са правилата, дадени от администраторите.

Чичо Ники

_________________
[b][color=#0000FF]Чичо Ники[/color][/b]


Чет Окт 11, 2007 08:53
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 08:01
Мнения: 6
Мнение 
Абе човек,защо ми копваш тия правила тук,като съм ги чела,защо ще пиша ако не съм???????? Дори съм цитирала ТОЧНО и ЯСНО кое не ми е ясно,като си искал да помагаш да си ми отговорил на въпроса,а не да ми копираш 10 пъти по-дълъг коментар от темата,която съм пуснала. :@


Нед Окт 21, 2007 15:59
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение 
Просто се е опитал да ти помогне - ти сама каза, че не си играла досега бридж. Не е необходимо да скачаш веднага с рогата напред, защо не се научите да бъдете по-учтиви с хората, като не ти върши работа информацията кажи благодаря, но не намирам това, което ме интересува.
И мисля, че ако прочетеш написаното внимателно сама ще си отговориш на въпроса.


Нед Окт 21, 2007 18:58
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 07:47
Мнения: 838
Мнение 
[quote="VAS"]Просто се е опитал да ти помогне - ти сама каза, че не си играла досега бридж. Не е необходимо да скачаш веднага с рогата напред, защо не се научите да бъдете по-учтиви с хората, като не ти върши работа информацията кажи благодаря, но не намирам това, което ме интересува.
И мисля, че ако прочетеш написаното внимателно сама ще си отговориш на въпроса.[/quote]Мерси, VAS, за ... не знам как да го нарека.

Е, Charlotte16, относно:
[quote]Аз лично разбирам така,че ако коза е купа,карта,която е пика със същия знак е по-силна,тоест че 3 пика е по-силна от 3 купа,но все пак купата е коз и 4 купа е по-силна от 3 пика,и т.н 4 купа е по-слаба от 4 пика,но по-силна от 2 пика примерно.
[/quote]
Ако съм разбрал правилно, това, което ти си разбрал(а) от :[b][i]Забележете, че контрата и реконтрата не влия върху избраният козов цвят - например при избрано три купа (3H), три пика е винаги по-голяма от него, независимо дали 3H е контрирано или реконтрирано. [/i][/b],
е грешно.Според мен ти бъркаш обявите и картите(обява 3Н и карта 3-ка купа).
И в примера, който си дал(а) ситуацията е следната.Анонс [b]3 пики[/b] е по-висок(силен) от [b]3 купи[/b], и дори от [b]3 купи контра[/b] или [b]3 купи реконтра[/b].И аналогично анонс [b]4 купи [/b]е по-висок от [b]3 пики[/b].

Не знам дали ти помогнах или не, но мисля, че ако прочетеш още веднъж всичко казано от мен, както и правилата(и тези, които съм посочил, и онези, дадени от администраторите) ще разбереш по-добре обявите и смисъла им.

И ако все още нещо не ти е ясно, питай, ще се радвам да бъда полезен.
Чичо Ники

_________________
[b][color=#0000FF]Чичо Ники[/color][/b]


Пон Окт 22, 2007 08:43
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Май 25, 2007 20:08
Мнения: 122
Местоположение: ДЖУНГЛАТА
Мнение Re: Въпрос относно правило
[quote="Charlotte16"]Тъй като досега не съм играла бридж и имам неясности по правилата,може ли да ми обясните какво се има рпедвид под тези думи:Забележете, че контрата и реконтрата не влия върху избраният козов цвят - например при избрано три купа (3H), три пика е винаги по-голяма от него, независимо дали 3H е контрирано или реконтрирано.
Аз лично разбирам така,че ако коза е купа,карта,която е пика със същия знак е по-силна,тоест че 3 пика е по-силна от 3 купа,но все пак купата е коз и 4 купа е по-силна от 3 пика,и т.н 4 купа е по-слаба от 4 пика,но по-силна от 2 пика примерно.
ПС някой адски би ми се изсмял на глупостите,но никога не съм играла бридж. Мерси предварително. :)[/quote]

Здравей !

В тази игра има нива и те са 1, 2, 3, 4 , 5 , 6, 7 както и боя ( те са ти известни ) , пиката е най- властната боя ,а трефата ( спатията) най - условната , карото и купата се обявяват в зависимост от дължина , сила или брой точки . Всичко е въпрос на система при анонсирането с партньора ти . Контрата може да има различно значение: дължина , сила или начин да накараш противниковият отбор да качи ниво за да го вкараш . Относно защо 3 пики е по - малко от 4 купи и т.н
отговора е прост , тука се броят ръце и при игра на трето ниво съотношението трябва да е 9:4 , а при 4 ниво 10:3 .Когато анонсираш внимателно трябва да преценяваш колко ръце можете да постигнете , защото за всяка зла ( вътрешна) се записват наказателни точки , ако има контра точките се удвояват .
Желая ти късмет ! :D


Вто Ное 20, 2007 00:32
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Май 30, 2008 11:48
Мнения: 5
Мнение Re: Въпрос относно правило
Charlotte,нещата са много прости специално за това правило.
То обяснява,че можеш да правиш анонс с по-висок ранг дори след контра и реконтра и след новия анонс старият отпада.
Остава(както и всички други анонси)само като информация за играещите.
Не може да се "избяга" само от най-високия по ранг договор 7БК.Този договор може да се контрира и реконтрира и реконтрата е последния възможен анонс.
Това е.
Дано е станало ясно и успех в играта :thumbup:


Пет Авг 22, 2008 10:23
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron